banner262

Bu haber kez okundu.

Gbir Canı Binlerce Şampiyonluğa Değişmeyiz"

Halkalı Çamlık tesislerinde gerçekleşen istişare toplantısına Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, MHP Küçükçekmece İlçe Başkanı Seyfettin Tiryaki, SİAD Başkanı Rafet Orhan, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, Küçükçekmece Belediye Meclis üyesi Ferhat Yıldız, Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Kurt, İstanbul Sinopspor eski Başkanı Hüseyin Demirkol, İstanbul Sinop spor Kulüp Başkanı Ramazan Aşçı, yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular istişare yemeğine katıldılar.

Yıldırım Bosnaspor - Küçükköyspor maçı öncesi çıkan olaylarda 17 yaşındaki Muhammed Yücel’in hayatını kaybetmesi nedeni ile İstanbul Sinop spor kulübü basın açıklamasında bulundular.

İstanbul Sinop spor Kulüp Başkanı Ramazan Aşçı, İstanbul Sinop sporumuza böyle bir tesis kazandırdıkları için öncelikle Küçükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Temel Karadeniz’e teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Göreve geldiği ilk günden bugüne kadar da her zaman yanımızda oldu. Bugünde bizleri kırmayıp aramıza katılarak bizleri şereflendirdiler.

İstanbul Sinop spor olarak her zaman şampiyonluklardan önce centilmenliği, Fair Play ön plana almış bir kulübüz her zamanda öyle olacaktır.Biraz dan yönetici arkadaşlarımızdan Yasin Şahin bizim grupta mücadele eden  ve geçe hafta hepimizin üzüntüsüne neden olan Küçükköy- Yıldırımbosna maçında 17 yaşındaki bir taraftarın ölümüyle sonuçlanan şiddet olayları ile ilgili bir basın açıklamasında bulunacaktır dedi.

İstanbul Sinop spor Genel Sekreteri Yasin Şahin'in yaptığı basın açıklaması şöyle başlıyor." Spor; dostluktur, kardeşliktir, birliktir, beraberliktir, güzelliktir, centilmenliktir. Kırk yılı aşkın mazisi ile İstanbul Sinop Spor, nice sportif başarılarının yanı sıra bu anlayışı kendisine hakim kılarak en büyük başarısını sergilemiştir. Hemşerilerinin kaynaşması amacıyla kurulan kulübümüz, diğer camiaların, yörelerin takımlarıyla müsabakalarda en üst düzeyde mücadele ederken, yönetimler, taraftarlar ve sporcular düzeyinde de en samimi gönül köprülerini, dostlukları, güzellikleri inşa etmeye gayret göstermiştir. Evinde rakibine gösterdiğin ikram, hürmet ve saygı, deplasmanda aynı şekilde karşılık bulmuş, maçın heyecanı yaşanırken, muhabbetle gönül köprüleri pekiştirilmiş, kalıcı dostluklar edinilmiştir.

Yıllar önce kritik bir maçtan önce maça yetiştirmek için araçları bozulan ve kendi aracımızla müsabakaya yetiştirdiğimiz Sultantepe Kulübünün takımımızı fair play’e aday göstermesi, geçtiğimiz yıl şampiyonluk müsabakasında yendiğimiz Karadolap Kulübünün maç sonu takımımızı çiçeklerle uğurlaması ve en son iki hafta önce şampiyonluk müsabakasında rakibimiz ile taraftarlarımızın birlikte maçı seyrederek maç içi ve maç sonu güzellikleri birlikte sergilemeleri, müsabakanın zevki yanında izleyenlerin başka bir mutluluğu tatmalarını sağlamış ve spor kamuoyunda geniş bir şekilde yer bulmuştur. Kalan müsabakalarımızda ve Play off mücadelemizde de aynı anlayışı en üst düzeyde sergilemeye devam edeceğiz.

Gençleri kötülüklerden uzak tutarak sağlıklı bir beden ve ruha sahip olmalarını sağlamanın temel amaç olduğu sporun; gençleri kötü alışkanlıklara sevk ettiği, kavganın, küfür’ün, kötü tezahüratın eksik olmadığı bir zemine kaymasını asla doğru bulmuyoruz. Fanatikliğin, holiganizmin bir sonucu olarak gencecik, spor sevdalısı bir gencimizin ölümü aynı grupta mücadele eden camiamızı derinden üzmüş ve hepimizi "sporu niçin yapıyoruz" sorgusunu yeniden yapmaya sevketmiştir. Bu minvalde, İstanbul Sinop Spor camiası olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olarak tüm takımlarımızın başta  yönetim kurullarını, teknik ekibini, sporcularını ve taraftar gruplarını sağduyuya davet ediyor; TFF ve amatör kurullarımızın bu anlayışla hareket etmeyen kulüpler ile ilgili tedbirleri azami düzeyde almalarını talep ediyoruz.Ruhun şad olsun Muhammed kardeşimiz, Başın Sağ olsun Küçükköy Camiası, Başın Sağ olsun Türk Sporu!!!  

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, Sayın Belediye başkanımızla bir dönemdir birlikte görev yaptık kendisinin Allah razı olsun diyorum gerçekten Amatör Spor Kulüpleri Birliği tüm takımlara yükselen bir deste ile destekle devam etti. İnşallah bu destekle bu Hızla hep beraber yanında olacağını beyan etmek istiyorum. Biz meclis üyesi olalım ay olmayalım hiç fark etmez bir spor adamı olarak her zaman kendisi ile çalışmaktan onur ve gurur duyduk özelikle bunu belirtmek isterim Kendine de teşekkür ederim.

Sayın belediye başkanımız her gün bize Amatör Spor Kulübü İç tüzüğü varmadır diye sorduğunda bizde ama hemen avukatımız çağırarak kendi tüzüğümüze uygun Küçükçekmece amatör spor kulüplerine uygun bir iç tüzük uyguladık. Bu iç tüzüğe göre içinde misafir takımlarının iyi karşılama olumlu ve olumsuz hem ödül hem ceza anlamında bir tüzük yaparak spor kulüplerimize tebliğ ettik. Şunu gördük evet amatör spor kulüpler çok aktif ve dinamik ve gençleri içinde barındırıyor ama bunu olumsuz yönde kullanmak isteyen bazı kötü niyetli insanların geçen haftaki gibi kavgaları ölümlere neden olabilir bu haftaya cumartesi, pazar yüzlerce gencimiz maçlarından mağdur duruma bırakıldı. Benim önermiş bu içtüzüğü tüm İstanbul'a örnek olarak yayılmasını istiyorum. Esenler ve Gaziosmanpaşa ilçeleri bu tüzüğü bizden alarak kendi içlerinde uygulamayı gideceklerini geçen haftadan geçen ve sıkıntılı dönem basına açıklaması var İstanbul Sinop sporu da bu anlamda tebrik ediyorum.

Yıldırım Bosna, İstanbul Sinop maçında eğer sağduyulu Sinop spor taraftarlar duyum olmasaydı kesinlikle Orada büyük olay olurdu. Çünkü hazırlıklı gelmişlerdi dolayısıyla Biz yöneticilere iş düşüyor spor nasıl yönlendirirsek diğer arkadan gelen genç nesilde böyle davranıyor önce bu sorumluluğu üzerimize almayı beyan ediyorum. İstanbul Sinop spor kulüp Başkanı Ramazan Aşçı da bu organizasyondan dolayı teşekkür istiyorum, İstanbul Sinop spor’da klasman grubunda başarılar diliyorum inşallah BAL Ligi'nde de görmeyi umut ediyorum teşekkür ediyor saygılar sunuyorum dedi.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'de yaptığı konuşmasında çok Kıymetli kardeşlerim değerli büyüklerim İstanbul Sinop spor’un çok değerli sporcuları sevgili Küçükçekmeceliler hepinizi sevgi saygı ile muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle Bu birlikteliğin hep devam etmesini diliyorum,  güzel birliktelik bunun içinde İstanbul Sinop sporun kıymetli Başkanlığı yöneticilerinin kutluyorum.

Burada olduğu için söylemiyorum bunu bir kaç yerde de ifade ediyorum İstanbul Sinop spor Küçükçekmece için kıymetli özellikle spor kulüpleri için örnek alınması gereken bir kulüp olduğunu düşünüyorum. Bu basit bir komptirmen değil İstanbul Sinop spor’un yöneticileri eğitimi insanlar Medeni insanlar ve sporun centilmenliğine vurgu yapan insanlar bunu yaygınlaştırmak gerekiyor ve bunun üzerinde de çok iyi düşünmemiz gerekiyor. Muhammed kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum şimdi ne yapmış olduk Muhammed gitti ne yaptık spor yaptık yani insan ne söyleyeceğini şaşırıyor bu toplumumuzda bu şiddeti öfkeni kontrolsüzlüğünü nasıl yok edeceğiz bilemiyorum sadece spor alanında değil spor alanında bu belki daha fazla adam kırıldığı karısını bıçakla yapacağız sağlık ocağına gidiyorum doktora tekme tokat saldırıyor işte geçtiğimiz günlerde Ukrayna'da 2 tane Türk kız sevgilisi tarafından öldürüldü batısı seni sevgin bunu nasıl çözeceğiz, ne yapacağız bize, ne oldu Ben anlamıyorum.

Bu kadar şiddet içimize nasıl girdi ama bakın bunların Küçükten yukarıya doğru taşımamız gerekiyor biraz önce şaka yoluyla söyledi ama bu da gerçek bir dernek toplantısına gidiyorsun 3 kişi küsmüş neden benim adımı söylemediler diye dünya bir birine girdi sanki yani alınganlığı, kırılganlığı o kadar büyütürüz ki ya arkadaş bu İstanbul Sinop spor şampiyon olsa ne olur olmasa ne olur tamam şampiyon olun şampiyonluğunda tebrik ediyorum ama buradaki topluluk ancak Spordan daha öte bir şey centilmen insanı medeniyeti büyüdükçe kıymetli olur. Yoksa mesela şu anda biz size dese ki 2 014 yılının Süper ligin şampiyonu kimdir diye sorsak kimse İnternete bakmadan hatırlamaz şampiyonlar Unutulur ama centilmenlikler unutulmaz hep gönüllerde izi kalır. O için ben Küçükçekmece’deki spor kulüplerin başarısından ziyade huzuruna barış ve kardeşliğe medeniyetinin centilmenliğine ne kattığını merak ediyorum ve onunla ilgileniyorum.

Spor kulüplerimizin sayısını 3 tane 5 tane artırmak bizi çok daha modern toplum yapmaz ama bugün bizim spor sahalarımızı mangalarla ve askerlerle polislerle ve kontrol etmekte kalmamız hepimizi düşünülmesi gereken bir şey maalesef aşağı yukarı bütün dünyada da böyle bütün dünya dikkat kesildiği, bütün ülkenin dikkat kesildiği futbol maçları ülkeye yeni bir dinalizim getirmesi lazım gelirken yeni bir heyecan Şevki getirmesi gerekirken maçlarımız nerdeyse bir Kışla asker ve emniyet ordusunun gözetiminde yapılmak zorunda kalıyor. İşte İstanbul Sinop spor bunun için bir fırsat gerçekten Kulübümüzün Başkanı bir okul müdürü çok sayıda eğitim insan Medeni Eğitim insanlara çok sayıda yine iş adamları Hamiliğini yapıyor İstanbul Sinop spor çünkü böyle bir birliktelik başka türlü olmuyor.

Rabbim Birlik beraber daim etsin özelikle işadamlarımız İstanbul Sinop spor’a yardım etmeye etsinler bu Birlik hiç bozulmasın buradan güzel gençlerimiz yetişiyor bu sene şampiyon olursunuz yarın küme Düşme bandında da olabilirsinizi bunlar çok önemli değil ama bir yerde sevgi varsa, saygı varsa, tutkunluk varsa işini yapmak varsa zaten başarı gelecektir başarı tesadüfî olan bir şey değildir Onun için İstanbul Sinop spor da başarı anlamda da çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum sevgi ve saygılarım sunarım dedi. Yapılan konuşmaların ardından topluca resim çekilmesinin ardından program son buldu.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner241

banner183