Öne Çıkanlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi maltepe Davut Gül İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Çayır kent yaşam gazetesi

Bu haber kez okundu.

Maltepe'ye kadın eli değecek

Belediye Başkan adayı Mimar esin Köymen adaylığının ardından ilk olarak CHP Maltepe İlçe Başkanlığını ziyaret etti. İlçe binasında Belediye Başkanı Ali Kılıç ve CHP İlçe Başkanı Kenan Otlu ile bir araya geldi. Üçlü uzun süre sohbet edip, bilgi alışverişinde bulundular. Birlikte poz veren başkanlar birlik ve beraberlik içinde hareket edeceklerini gözler önüne serdiler.

CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı, Mimar Esin Köymen 'Kıymetli başkanlarımıza konuk severliği ve dayanışması için teşekkür ediyorum. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızı ilçemizde büyütmeye devam edeceğiz. Maltepe Belediye Başkan Adayı olarak bana görev veren partimizin yönetici kurullarına, emek veren ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum' dedi.

VAATLERİNİ SIRALADI

Yerel yönetimin her aşamasında, eşitlik ilkesini ön planda tutan, bir anlayışı hedeflediklerini sözlerine ekleyen Köymen 'Dezavantajlı grupları gözeten, adaletli bir belediyecilik anlayışını benimseyeceğimizin altını çiziyorum. Öncelikle yaşlılar, çocuklar, kadınlar ve engelliler olmak üzere fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamada dezavantajlı olan tüm bireyleri gözeten bir yerel yönetim modeli oluşturma sorumluluğunu üstleniyoruz, bunda da başarılı olacağımıza inanıyorum' diyerek, izleyeceği yönetim şekline değindi.

“KÜLTÜREL VARLIKLAR KORUNACAK”

CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Mimar Esin Köymen 'Kentin hafızası olan, doğal ve kültürel varlıkları koruyacak ve geleceğe kazandıracak yönetim anlayışıyla yola çıkıyorum. Bu kapsamda tüm bu değerleri ayrıntılı bir tespit çalışmasıyla belgelemeyi hedefliyorum. Tarihi binaların restorasyonu ve kimliklerine uygun olarak, yeniden kullanımını, sit alanların dokusunun korunması ve iyileştirilmesini planlıyoruz.

Yeşil alanlara erişilebilirliğin, sağlıklı bir toplumun temel ihtiyaçlarından olduğunu biliyor, yeşil alanların artırılmasını hedefliyoruz. Kentte yaşayanların yürüyüş mesafesinde ulaşabilecekleri yeşil alanlar tasarlamayı önemsiyoruz. Doğal kaynakların korunmasını ve geleceğe aktarılmasını sağlayacak ekolojik planlarla, sürdürülebilir bir yeşil sistem varlığı oluşturmayı amaçlıyoruz' diyerek projelerinden bahsetti.

ÇOCUK DOSTU MALTEPE

Çocuk haklarına öncelik vereceklerini belirten Köymen 'Ulusal ve Uluslararası sözleşmeler uyarınca gerekli çevresel, mekansal ve yönetimsel düzenlemeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Çocukların güvenli ve sağlıklı bir çevrede büyümesini, aktif ve özgür hareket edebilmesini amaçlıyoruz. Hizmetlere erişim ve kent yaşamına katılımda, çocuk haklarını öne çıkaracak bir model geliştireceğiz' dedi.

Maltepe’de daha mutlu, daha sağlıklı, daha güvenli koşullarda yaşamanın yolunun, hem sorunları birlikte tespit etmekten hem de çözümlere birlikte karar vermekten geçtiğini sözlerine ekleyen Esin Köymen. Yerel yönetimde, farklı fikirlere ve gelişime açık, örnek bir yapıyı birlikte oluşturacaklarını belirtti.

HALKA, GÜVENLİ KONUT

Halkın güvenli ve sağlıklı konut hakkına erişimi için yapılabilecek, tüm çalışmaları detaylarıyla anlatan Enis Köymen 'Yerel yönetimin, orta ve dar gelirlilere yönelik sağlıklı konutlar üreterek, ucuz kiralama yöntemiyle barınma sorununun çözümüne ve sosyal konut politikalarının geliştirilmesine katkı sağlamasını hedefliyoruz' diyerek sosyal konut sorununa ilçelerinde çözüm getirecekleri sözünü verdi.

Köymen, Cevizli mahalle sakinlerine yaptığı ziyarette, sağlıklı konutlara erişim hakkı ve sosyal konut projeleri başta olmak üzere, kentsel dönüşüm, imar politikaları, afetlere hazırlıklı olmanın önemi gibi pek çok başlıkta görüşlerini paylaştı.

Çocuklarının bakımı ile kariyeri arasında seçim yapmak zorunda bırakılan kadınlar için mahalle kreşlerinin önemine değinen Köymen, Gösterdikleri yoğun ilgi ve katılım için herkese teşekkür etti. Daha sonra Maltepe Giresunlular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneğini de ziyaret eden Belediye Başkan Adayı Esin Köymen, toplumcu belediyecilik anlayışlarını, afetlere hazırlık için yapılması gereken çalışmaları ve kamusal alanların kamu yararına değerlendirilmesinin gerekliliğini konuştu. Engelli bireylerin bağımsız olarak hayatını sürdürebileceği, fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamada önceleneceği bir yerel yönetim modelini oluşturmak sorumluluğunda olduklarını belirtip, Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği’ne ev sahiplikleri için teşekkür etti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner183