Öne Çıkanlar Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin Mavi Balina İpek Grubu güreş haberleri kartal

Bu haber kez okundu.

İmamoğlu: Kayyumlar gidecek, halkın dediği olacak

Halk ne diyorsa, milletin seçtiği kişi, şehirleri yönetecek. Bağımsız yargının hak, hukuk, adaletin ışığı herkesi eşitler. Adaletin Ekrem'i de olmaz, Selahattin'i de olmaz. Adalet, herkese. Başkası düşünülemez. Yargısız infaz, hiçbir vatandaşa hak görülemez. Adil yargı istiyoruz. Siyasetin silahı gibi kullanılan yargı olmaz. Adil yargı, adaletli yargılanan bir ortam; ona kimse bir şey demez. Evrensel hukukun verdiği karar, kimsenin canını yakmaz” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Batman İnsan Hakları Bulvarı’nda vatandaşlarla buluştu. Konuşma yapacağı alana girerken meşalelerle karşılanan İmamoğlu’nu taşıyan otobüs, yoğun ilgi altında güçlükle ilerledi. Eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile birlikte meydanı dolduran ve çoğunluğu gençlerden oluşan vatandaşları selamlayan İmamoğlu, “Van'dan geliyorum. Sabah Ağrı'daydım. Kucaklaştık. Yüreğimizi ısındı. Gönlümüz ısındı. Şimdi ne güzel Batman'da, sizlerleyim. Hepinize teşekkür ederim. İyi ki varsınız” dedi. Alana gençlerin heyecanının hakim olduğunu aktaran İmamoğlu, “Onların adalet talebi, eşitlik talebi, özgürlük talebi, demokrasi talebi… En çok da hoşuma giden; gençler diyor ki, ‘Başkanım hak yemem, hakkımı da yedirmem.’ İşte bu. Bizim vatandaşımız bu” diye konuştu.

“14 MAYIS'TAN SONRA, ÜLKEDEKİ TÜM DÜĞÜNLERİ DEMOKRASİ DÜĞÜNÜ YAPACAĞIZ”

İktidar kanadından gelen, “İstanbul'u kaybeden, Türkiye'yi kaybeder” sözlerini hatırlatan İmamoğlu, “Son yıllarda bir tek bunu doğru söylediler. Başka doğruları yok zaten. Bu doğruyu onlara yaşatacağım. Hep birlikte yaşatacağız” ifadelerini kullandı. Batman’a ikinci gelişi olduğunu belirten İmamoğlu, “23 Haziran seçimlerinden sonra -o zaman il başkanımızdı- milletvekili adayımız Hüseyin Yaşar'ın yeğeni Cihan'ın düğünü için gelmiştim. O, sevgili eşiyle bugün karşıladı beni. Bebeği de büyümüş. O gün nikahını kıydık, düğününü yaptık. 23 Haziran seçiminden dolayı düğünü ertelemişti. Ona teşekkür ediyoruz. O zaman içtenliğinizi de sevginizi de çok derinden hissetmiştim. Bana hala bu duyguyu yaşatıyorsunuz. Sağ olun, var olun. İnşallah 14 Mayıs'tan sonra, ülkedeki tüm düğünleri demokrasi düğünü yapacağız.” şeklinde konuştu.

“SİYASETİN SİLAHI GİBİ KULLANILAN YARGI OLMAZ”

Batmanlılara, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını ileten İmamoğlu, şunları söyledi:

“15 Mayıs'ta ülkeye demokrasi gelecek. Şehirlerimize demokrasi gelecek. Kayyumlar gidecek, halkın dediği olacak. Halk ne diyorsa, milletin seçtiği kişi, şehirleri yönetecek. Bağımsız yargının hak, hukuk, adaletin ışığı herkesi eşitler. Adaletin Ekrem'i de olmaz, Selahattin'i de olmaz. Adalet, herkese. Başkası düşünülemez. Yargısız infaz, hiçbir vatandaşa hak görülemez. Adil yargı istiyoruz. Siyasetin silahı gibi kullanılan yargı olmaz. Adil yargı, adaletli yargılanan bir ortam; ona kimse bir şey demez. Evrensel hukukun verdiği karar, kimsenin canını yakmaz. Devletin dini, adalettir. Milletçe, bu canım memleketin hep birlikte eşit hissedarlarıyız. Doğusu batısı, güneyi kuzeyi, benim canım vatandaşlarım, yok birbirimizden farkımız. Benim hiçbirinizden, şuradaki evlatlarımızdan, gençlerden, hanımefendilerden, beyefendilerden hiçbirinizden birbirimizin farkı yok. Eşitiz. Makamı ne olursa olsun, milletin tek bir ferdine haksızlık, ayrımcılık, vatandaşımızın hakkını korumayan hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz. Vatandaşımızın her türlü hakkını koruyacağız. Vatanımızın tek karış toprağına zarar parçalanma getirmeyecek yola baş koyduk. Bundan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu duygu bize Türkiye Cumhuriyeti'nin emanetidir. Atatürk'ün emanetidir. Bu, ebediyen sürecek.”

“BENİM BATMANLI EVLADIM, TÜRKİYE'NİN HER KARIŞ TOPRAĞI İÇİN GÜZEL HAYALLER KURACAK”

“Benim Batmanlı evladım, bu vatanın her kademesine çalışacak, liyakatli bir şekilde gelecek” diyen İmamoğlu, “Benim Batmanlı evladım, Türkiye'nin her karış toprağı için güzel hayaller kuracak. Devletinin şefkatini, devletinin vicdanını, devletinin adaletini sonsuz hissedecek. Devlet, vatandaşını sever. Devlet çocuğunu, kadınını, gencini, onun yüreğini ısıtır, ona şefkatini gösterir, gücünü değil. Vatan, millet, bayrak hepimizin. Hep birlikte Türkiye Cumhuriyeti devletiyiz 86 milyon insanımızla. Birleşe birleşe kazanacağız. Benim sesimi, ancak sizin sevginiz kısar, başka kimse sesimi kısamaz. 86 milyon insanımızla ortak geleceğimiz, ortak idealimiz, müreffeh bir Türkiye'dir. Hep birlikte başaracağız. Sevgili Batmanlılar; memleketin dağlarında, ovalarında halaylar çekeceğiz, horonlar oynayacağız. Yalnız ülkeye, şehirlere değil, göreceksiniz hep birlikte ailelerimize, yuvalarımıza mutluluk, demokrasi gelecek. ‘Her şeyi ben bilirim. Ben ne dersem o olur’ dönemi bitmiş olacak. Sona erecek. ‘Güle güle’ diyeceğiz onlara” ifadelerini kullandı.

“YUVA KURULAMIYORSA DEMEK Kİ CİDDİ BİR SIKINTIMIZ VAR”

Herkes için aile kavramının çok önemli olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, “Ailelerimiz, hepimizin kutsalı. Bizi toplum olarak bir arada tutan duygular, aile birliği ve bütünlüğüyle başlar. Aileden yayılır bütün topluma dayanışma. Başta ekonomik bozulma olmak üzere, ne yazık ki öfkeli ve kavgacı ülke yönetimi, inanın aile birliğimizi bile bozdu. Bundan 20 yıl önceki Türkiye'de evlilik sayısı neyse, bugün hala aynı. Halbuki tam 20 milyon artışa rağmen evlilik sayısı artmıyorsa, yuva kurulamıyorsa demek ki ciddi bir sıkıntımız var. Hep birlikte bu sorunu aşacağız. Mutluluk da huzur da aileden başlar” dedi. Batman’ın sorunlarını bildiklerinin altını çizen İmamoğlu, “Arkadaşlarımla bütün sorunları konuşuyoruz. Batman'da ciddi bir uyuşturucu sorunundan tutun eğitimle ilgili sıkıntılara, fırsat eşitsizliğine, gençlerimizin ihtiyaçlarının giderilmemesine, yeterince kültürel, sanatsal etkinliklerin olmamasına kadar bu genç nüfusu canlı tutacak, hayata katacak, dünyanın her yeriyle eşitleyecek çok eksiği olduğunu biliyorum. Bu kardeşiniz size söz veriyor. Ben buradan sizi selamlamak istedim. 15 Mayıs'tan sonra en fazla ziyaret edeceğim yerlerden birisi Batman olacak. Biz, bütün bu problemlerin çözümü için yol yürüyeceğiz” diye konuştu.

“CIVIL CIVIL GENÇLERİN OLDUĞU YERE İŞSİZLİK YAKIŞIR MI?”

“Batman, işsizliğin en fazla olduğu şehir” diyen İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Allah aşkına, şu cıvıl cıvıl gençlerin olduğu yere işsizlik yakışır mı? Yakışmaz. Çözeceğiz bu sorunu. Batman'daki hiçbir devlet kurumunu eş, dost, akraba ilişkisine değil, size açacağız gençler. Batman'da iş kurmak isteyen, işini büyütmek isteyen, iş bulmak isteyen her Batmanlının yanında olacak devletimiz. Teşvik edeceğiz. Batman'ın çevre yolu problemi var. Göreceksiniz bu şehrin bütün alt yapı, üst yapı çevre yolu gibi birçok konusuna biz müdahil olacağız. Aldığımız görev gereği, sadece İstanbul'da değil, memleketin her köşesinin bu tür sorunlarıyla her gün ilgileneceğiz. Söz veriyoruz Batman. Bu arada sanırım kira fiyatları yüksek değil mi Batman'da? Ciddi bir sorun bu. Önemli bir konut politikası reformumuz var. Bu konuda da özellikle Batman'a çok nitelikli, çağdaş, özellikle dar gelirli insanlarımızın bu sorununu çözecek sosyal konut projemizi mutlaka Batman için hazırlıyor olacağız. Batman'da en çok da çocuklar için, gençler için, kadınlar için hazırladığımız projelerle sıklıkla sizi ziyarete geleceğim.”

“MEMLEKETİN HER YERİNİ BİRBİRİYLE EŞİTLEYECEĞİZ”

“Biz, 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde bu bölgeye hizmet etmekten büyük onur duyacağız” diyen İmamoğlu, “Size söz; İstanbul'da gençler, kadınlar hangi imkanlara sahipse, çocuklar hangi imkanlara sahipse, bu bölgede bu imkanları sizin için sağlayacağız. Memleketin her yerini birbiriyle eşitleyeceğiz. Eğer Batman'da işsizlik en yüksekse, kişi başı gelir Türkiye'deki gelir ortalamasının yarısıysa, işte bu haksızlığı hep birlikte ortadan kaldıracağız. 15 Mayız sabahına kadar çok çalışmamız lazım. Ayrışmadan, demokrasi mücadelesini hep birlikte vermemiz lazım. Bu uzlaşma, çok büyük bir uzlaşma. Göreceksiniz devletin bütün temel görevini sağlayacak önemli bir süreci hep birlikte yönetiyor olacağız. Eşinizle, dostunuzla, akrabalarınızla bu sürecin önemini konuşun. Hep birlikte sandığa gideceğiz. Hep birlikte sandığa sahip çıkacağız. Bu iktidar evine yollayacağız. ‘Ben bilirim’ diyen aklı evine yollayacağız. Bir avuç insanı evine yollayacağız. Millet, kendi iktidarını kuracak. 86 milyon insanın iktidarını hep birlikte kuracağız” ifadelerini kullandı.

“BU MEMLEKETİN HİÇBİR AYRIŞMAYA ARTIK TAHAMMÜLÜ YOK”

“Bu memleketin hiçbir ayrışmaya artık tahammülü yok” diyen İmamoğlu, konuşmasını, “Ne etnik köken üzerinden ne inanç üzerinden asla ayrışmaya müsaade etmeyin. Kucaklaşacağız; doğusu batısı, güneyi kuzeyi, hep birlikte kucaklaşacağız. Bu kucaklaşmayla, 14 Mayıs günü sandıklara da sahip çıkmaya Batman hazır mı? Güzel. Enerji çok yüksek. Burada sabaha kadar konuşulur. Nasıl İstanbul'da sandığa sahip çıktık, şimdi Türkiye'nin her yerinde sandığa sahip çıkacağız. Sevgili gençler, 15 Mayıs'ı biraz hayal edelim. 15 Mayıs sabahı kalktığınızda, içinize derin bir nefes alacaksınız. O nefes, size size eşitlik duygusunu hissettirecek. O nefes, size demokrasi duygusunu hissettirecek. O nefes, size huzur duygusu verecek. O nefes, size bolluk ve bereketlilik duygusu verecek. O nefes, size evlatlarınız, gençleriniz için bir gelecek duygusu verecek. O nefes, size demokrasi duygusu verecek. O nefes, size adalet duygusu verecek. Size söz, yeni bir dönem başlayacak. Siyaseti, süreci hep birlikte tamir edeceğiz. İnsanları özgürce konuşacak, insanları özgürce birbiriyle paylaşacak bu memleketin, bütün milletin. Bu memleketin nimetini millete eşit paylaştıracağımız bir dönemi hep birlikte başlatacağız. Her şey çok güzel olacak” sözleriyle noktaladı.

Batmanlıların İmamoğlu’na olan yoğun ilgisi, halk buluşmasının ardından da devam etti. İmamoğlu’nu taşıyan otobüs, yaşanan ilgi nedeniyle yol almakta zorlandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner183